9. srpna 2019

Více než polovina aktivních investorů překonala hranici 122 investic

Lidé se stále více zajímají o své finance, s tím souvisí také hledání možnosti, jak své peníze chytře zhodnotit. Investování na Zonky je lákavou možností, kterou v červenci využilo téměř 16 000 investorů. Více než polovina z nich své portfolio diverzifikovala a přesáhla magickou hranici 122 investic.

Nejvíce aktivních investorů bylo i v červenci z Prahy. Ta si oproti Jihomoravskému kraji, který je na druhé příčce, drží náskok téměř 2 500 lidí. Třetí největší počet aktivních investorů byl z Moravskoslezského kraje.

Základna investorů na Zonky se rozrůstá. K více než 15 000 aktivních investorů přibylo v červenci 702 nových. Více než čtvrtina z nich pochází z hlavního města České republiky.

V létě se renovuje, největší zainvestovaná částka totiž mířila do bydlení. Na paty jí šlapou investice do půjček v kategorii auto-moto, kde se investovalo více než 26 milionů Kč. Díky investorům tak může mnoho lidí vzít svůj nový vůz a vyrazit třeba na výlet k vodě.

Velkou radost nám také dělají investoři, kteří diverzifikují své portfolio. Více než 122 investic má momentálně 8 095 z vás, to je více než polovina všech aktivních investorů. Čeští investoři tak dělají vše pro to, aby co nejvíce zabezpečili své portfolio.

No a kolik zainvestovali lidé v červenci celkem? Neuvěřitelných 108 535 200 Kč.

No a co vy? Už jste investovali na Zonky?

Sdílet článek