21. srpna 2019

Škola neznamená jen diplom, ale také cenné kontakty

Gabriela Krčálová

Často se říká, že se vyplatí investovat do cestování a do vzdělání. Proč? Člověk si ve stáří nevzpomene na to, kolik měl iPhonů. Naopak se mu vybaví, kde všude byl a co všechno viděl. U vzdělání je to zase o kontaktech. Školní prostředí je nejlepším místem na budování vztahů, a to zejména těch pracovních.

Text: Ondřej Hlíza

Pokud jste ve věku, kdy se rozhodujete, jestli pokračovat dál na školu, nebo toho nechat a jít pracovat, máte štěstí, že čtete tyhle řádky. Investujte do vzdělání! Pracovat totiž budete moci po dostudování až do konce svého života.

Možná vás to nyní trošku vyděsilo, ale bohužel je to pravda. Jak už to tak ale bývá, vše má své pro a proti. Je totiž rozdíl pracovat v práci, kterou milujete a v práci, kterou nenávidíte. Ptáte se, jak skončit v té první?

Vyberte si univerzitu s oborem, který vás zajímá.

Vyberte si univerzitu s oborem, který vás zajímá.

Pokud nejste studijní typ a jít na další školu podle vás není to pravé, snažte se to přehodnotit. Vyberte si obor, který je vám nejbližší, zajímá vás a my vám garantujeme, že vás studium začne bavit. Navíc přemýšlejte trošku do budoucna a myslete na to, že na škole můžete potkat podobně smýšlející spolužáky a třeba spolu rozjet v budoucnu i společný byznys.

Budujte ve škole pracovní vztahy

Mějte na paměti, že s lidmi, se kterými se potkáváte na škole, budete v kontaktu možná až do konce života. Za prvé jste stejně staří, a pokud se uchytíte i v podobném oboru, je možné, že se budete potkávat i na pracovišti. Ale rozhodně to není jen o stejném pracovním místu.

Škola vám kromě vzdělání přinese také cenné kontakty.

Škola vám kromě vzdělání přinese také cenné kontakty.

Vždyť si vzpomeňte třeba na své rodiče, kteří mnohdy říkali: „Tak já se ti zeptám, protože Pepu znám od školy.“ A nemusíme se nutně bavit o nějaké protekci, ale třeba jen o tom, že vám Pepa dobře poradí, jelikož se v problému, který řešíte, vyzná. Školní prostředí je prostě bezpochyby ideálním místem na budování vztahů, a to nejen pracovních.

Pokud chcete studovat, ale nemáte na to dostatek peněz, zkuste si půjčit třeba na Zonky, kde lidé půjčují lidem. Věříme, že vámi vybraná škola a příběh investory přesvědčí a peníze seženete lehce. Vězte, že budete ze školy odcházet nejen s diplomem, ale i cennými kontakty, které se vám můžou do budoucna hodit.

Sdílet článek