20. února 2019

3 příběhy lidí, kteří si začali plnit svůj sen

Petra Zápotočná

Zonky podporuje malé a začínající podnikatele, a proto už více než tři roky funguje projekt Planeta Zonky, kde si lidé mohou od lidí půjčit na začátky svého podnikání. O tom, že to funguje, vás přesvědčí například tyto tři projekty – Studio Jiřina pro těhotné, Herní klub V111 nebo bezobalový obchod.

Studio Jiřina pro těhotné v Praze

Podporu investorů na Zonky získalo například i studio Jiřina u Karlova náměstí v Praze. Jméno Jiřina pochází od jeho zakladatelky Jiřiny Šimečkové, která jej slavnostně otevřela v červnu roku 2018. Jiřina pracuje více než patnáct let jako instruktorka zdravé tělesné výchovy a rozhodla se, že si otevře své vlastní prostory, kde si bude moci zařídit věci podle sebe. Nápadu se Jiřina nevzdala a našla své vysněné prostory, háček byl však v nedostatečných financích.

Cvičební studio v centru Prahy nejen pro těhotné.

„Do začátku jsme měli nějaké prostředky, ale samozřejmě ještě mnoho chybělo. Oslovila jsem Zonky, protože jsem potřebovala finanční injekci, abych sál zdokonalila a mohla ho třeba nabídnout dál. Díky Zonky jsem mohla pořídit vlastně veškeré pomůcky.“

Díky půjčce si mohla Jiřina splnit svůj sen, a přestože začátky nebyly vůbec jednoduché, všechno zvládla a dnes si můžete jít do studia zacvičit i vy. Přečtěte si její celý příběh zde.

Herní klub V111 v Poděbradech

Pod tímto tajemných názvem se neskrývá nic jiného než centrum virtuální reality manželů Matějkových, kteří byli již dlouho přesvědčeni o skvělé využitelnosti této technologie. Matějkovi se rozhodli, že si zkusí zřídit svoji vlastní hernu, a to se povedlo. Dodatečné finance na realizaci svého plánu získali od investorů na Zonky.

„Zonky pro nás vlastně byla jediná logická volba. O nikom jiném jsme ani nepřemýšleli. Díky tomu, že na Zonky působíme i jako investoři, věděli jsme, o co jde, a rozhodnutí bylo tedy celkem snadné.“

Z Poděbrad se snadno dostanete na jakékoliv místo na světě.

Herna podle manželů láká nejen mladé teenagery, ale také rodiny s dětmi. Toto místo se stalo rájem pro všechny hráče, kteří si mohou nasadit brýle, které je přenesou do jiné a zábavnější dimenze. Mimo to můžete v herně relaxovat v nových odpočinkových buňkách či si dát něco dobrého k snědku. Inspirujte se jejich příběhem i vy právě tady.

Bezobalový obchod v Litoměřicích

Narození dítěte je samo o sobě velká změna, ale ještě větší změnu přinesla svým rodičům Amálka z Lovosic. Martina s Tomášem díky Amálce změnili svůj životní styl a začali žít ekologičtěji. Z této změny se vyklubal i nápad otevřít si svůj vlastní bezobalový obchod. Tento projekt přilákal mnoho investorů a dříve, než se Martina s Tomášem nadáli, měli dost financí na jeho realizaci.

„Dlouho jsme nepřemýšleli. To jsme prostě my. Proto nám také vyhovovala půjčka na Zonky. Byla pomalu rychlejší než naše nápady.“

Vše šlo jako po drátkách a Martina s Tomášem otevřeli obchod 4. 9. 2017, kdy zrovna tematicky odstartoval celosvětový týden bez odpadu. V jejich obchůdku si můžete nakoupit vše od obilnin, sušeného ovoce a ořechů až po mýdla, šampony nebo látkové obaly.

Ekologie na prvním místě.

„Věříme, že když se lidé spojí dohromady, mají velkou sílu. Sami jsme to poznali na Zonky, kde se na náš sen složili investoři a rychle pomohli uvést vše do běhu,“ vysvětluje na závěr Martina, jejíž příběh najdete zde.

Začátek podnikání nikdy není jednoduchý, přesto si s ním poradilo mnoho lidí. Na Zonky existuje spousta inspirujících příběhů od začínajících podnikatelů, kteří se nenechali odradit a své štěstí zkusili právě na Zonky.

Sdílet článek