13 hodin na rezervaci 
participace

SNADNĚJŠÍ INVESTOVÁNÍ DÍKY REZERVACÍM

JAK REZERVAČNÍ SYSTÉM FUNGUJE?

Přístup i k nejlákavějším 
příběhům

Férový přístup bez
robotů

VÝHODY REZERVAČNÍHO SYSTÉMU

S chytrým rezervačním systémem od Zonky stihnete investovat do všech typů půjček, které vás zajímají. Jednoduše si vybudujte silné portfolio.

Česká národní banka nám udělila licenci a dohlíží na naše fungování. Vaše osobní údaje u nás proto zůstávají v naprostém bezpečí.

Stáhněte si aplikaci Zonky

V aplikaci najdete v pravém horním rohu záložku rezervace, kde si zvolíte, o jaké půjčky máte zájem. Půjčky si můžete vybrat podle ratingu, délky investice nebo pojištění.

Následně se zařadíte do fronty, která odpovídá zvoleným parametrům, s ostatními investory a čekáte, než se objeví půjčky s vámi vybranými parametry na Tržišti. Jakmile se tak stane, začne se fronta hýbat od shora dolů a po 200 korunách se částka určená pro rezervace rozdělí mezi investory.

Z každé poskytnuté půjčky je oddělena část pro rezervační systém. Zbývající část je k investování dostupná klasicky na Tržišti

Pokud nemáte dost peněz, fronta vás přeskočí a vy můžete rezervací využít opět ve chvíli, kdy budete mít v peněžence dostatek peněz.

Ve chvíli, kdy se vám přiřadí rezervace, posouváte se na konec fronty.

Rezervaci pro investora držíme maximálně 13 hodin. Pokud ji nevyužijete nebo odmítnete, nabídneme ji dalšímu investorovi.

V rezervačním systému zůstává nabídka pro všechny investory maximálně 26 hodin. Pokud během této doby není částka zainvestována, vrací se zpět na Tržiště.

Časté dotazy

Komu jsou rezervace přístupné?
Rezervace investic může využít každý investor s mobilní aplikací.

Jak funguje nastavení rezervací?
V mobilní aplikaci v záložce Rezervace vyberete, jaké půjčky vás zajímají. Hlavní parametry jsou rating a doba splácení. Dále můžete filtrovat pouze pojištěné půjčky.

Jak funguje řazení do front?
Každá kombinace parametrů má vlastní frontu. Zapnutím rezervací se zařadíte na konec fronty a postupně postupujete vpřed.

Jak poznám, že mám nějakou rezervaci?

V aplikaci se vám budou rezervace řadit do sekce Rezervace v záložce Tržiště, kde při prvním zapnutí nastavujete o jaké půjčky máte zájem. V záložce Ostatní a v sekci Rezervace si můžete následně nastavit pravidelné notifikace na nové rezervace.

Co se stane když odmítnu rezervaci?
Ve chvíli kdy vám rezervaci přiřadíme, automaticky se posouváte na konec dané fronty a to v případě následného odmítnutí, potvrzení i vypršení rezervace.

Co se stane s odmítnutou rezervací?
Každý investor má 13 hodin na odmítnutí, nebo potvrzení rezervace. Odmítnutou rezervaci poté přiřadíme dalšímu investorovi v pořadí. Takto rezervace postupuje frontou až 14 hodin. Půjčka je tak v rezervačním systému dostupná maximálně 27 hodin. Pokud není možné pro dalšího investora rezervaci držet celých 13 hodin, rezervaci vracíme na klasické Tržiště, kde do ní mohou investovat ostatní investoři.

Jak ovlivní mé místo v pořadí výběr pojištěných/nepojištěných půjček?
Každá kombinace parametrů má vlastní frontu. Výběr pouze pojištěných ale mezi tyto parametry nepatří a pouze tvoří výjimku v už vytvořené frontě. Pokud se na vás dostane ve frontě nepojištěná rezervace a váš filtr je pouze na pojištěné, rezervace vás přeskočí a připadne dalšímu investorovi v pořadí. Vy zůstáváte na svém místě ve frontě, dokud se neobjeví půjčka podle vašich představ.

Co se stane když Rezervační systém vypnu a následně zapnu?
Každým novým zapnutím Rezervačního systému se zařadíte na konec front ve kterých čekáte na rezervace.

Co když rezervace vůbec nechci používat?
V investování Vás Rezervační systém neomezuje. Větší část půjčky je vždy na klasickém tržišti dostupná pro všechny investory.

Poznám na klasickém tržišti, že mám půjčku zarezervovanou?
Ano, pokud již máte v dané půjčce rezervaci, uvidíte u půjčky na tržišti možnost Přijmout rezervaci.