Snadnější investování díky rezervacím

S chytrým rezervačním systémem od Zonky stihnete investovat do všech typů půjček, které vás zajímají. Jednoduše si vybudujte silné portfolio.

Výhody rezervačního systému

8 hodin na rezervaci participace
Přístup i k nejlákavějším příběhům
Férový přístup bez robotů
Stáhnout aplikaci

Jak rezervační systém funguje

Z každé poskytnuté půjčky je oddělena část pro rezervační systém. Zbývající část je k investování dostupná klasicky na Tržišti.
V mobilní aplikaci Zonky na Tržišti najdete možnost nastavení rezervací, kde si zvolíte, o jaké půjčky máte zájem. Půjčky si můžete vybrat podle ratingu, délky investice nebo pojištění.
Následně se zařadíte do fronty, která odpovídá zvoleným parametrům, a s ostatními investory čekáte, než se na Tržišti objeví půjčky s vámi vybranými kritérii. Jakmile se tak stane, začne se fronta hýbat od shora dolů a po 200 korunách se částka určená pro rezervace rozdělí mezi investory.
Pokud nemáte dost peněz, fronta vás přeskočí a vy můžete rezervací využít opět ve chvíli, kdy budete mít v peněžence dostatek peněz.
Ve chvíli, kdy se vám přiřadí rezervace, se posouváte na konec fronty.
Rezervaci pro investora držíme maximálně 8 hodin. Pokud ji nevyužijete nebo odmítnete, nabídneme ji dalšímu investorovi.
V rezervačním systému zůstává nabídka pro všechny investory maximálně 33 hodin. Pokud během této doby není částka zainvestována, vrací se zpět na Tržiště.

Často kladené otázky

Komu jsou rezervace přístupné?

chevron-right-orangeCreated with Sketch.
Rezervace investic může využít každý investor s mobilní aplikací.

Jak funguje nastavení rezervací?

chevron-right-orangeCreated with Sketch.
V mobilní aplikaci Zonky najdete na Tržišti možnost nastavení rezervací, kde si zvolíte, o jaké půjčky máte zájem. Půjčky si můžete vybrat podle ratingu, délky investice nebo pojištění. V aplikaci si můžete zvolit ze dvou možností notifikací, které vás upozorní na novou půjčku podle vybraných kritérií. Upozornění vám může chodit dvakrát denně, nebo okamžitě po vystavení půjčky.

Jak funguje řazení do front?

chevron-right-orangeCreated with Sketch.
Každá kombinace parametrů má vlastní frontu. Zapnutím rezervací se zařadíte na konec fronty a postupně postupujete vpřed.

Jak poznám, že mám nějakou rezervaci?

chevron-right-orangeCreated with Sketch.
V aplikaci se vám budou rezervace řadit do sekce „Rezervace" v záložce Tržiště, kde při prvním zapnutí nastavujete, o jaké půjčky máte zájem. V záložce „Ostatní" a v sekci „Rezervace" si můžete následně nastavit pravidelné notifikace na nové rezervace.

Co se stane, když odmítnu rezervaci?

chevron-right-orangeCreated with Sketch.
Ve chvíli, kdy vám rezervaci přiřadíme, se automaticky posouváte na konec dané fronty a to v případě následného odmítnutí, potvrzení i vypršení rezervace.

Co se stane s odmítnutou rezervací?

chevron-right-orangeCreated with Sketch.
Každý investor má 8 hodin na odmítnutí, nebo potvrzení rezervace. Odmítnutou rezervaci poté přiřadíme dalšímu investorovi v pořadí. Takto rezervace postupuje frontou až 32 hodin. Půjčka je tak v rezervačním systému dostupná maximálně 33 hodin. Pokud není možné pro dalšího investora rezervaci držet celých 8 hodin, rezervaci vracíme na klasické Tržiště, kde do ní mohou investovat ostatní investoři.

Jak ovlivní mé místo v pořadí výběr pojištěných/nepojištěných půjček?

chevron-right-orangeCreated with Sketch.
Každá kombinace parametrů má vlastní frontu. Výběr jen pojištěných ale mezi tyto parametry nepatří, tvoří pouze výjimku v už vytvořené frontě. Pokud se na vás dostane ve frontě nepojištěná rezervace a váš filtr je pouze na pojištěné, rezervace vás přeskočí a připadne dalšímu investorovi v pořadí. Vy zůstáváte na svém místě ve frontě, dokud se neobjeví půjčka podle vašich představ.

Co se stane, když rezervační systém vypnu a následně zapnu?

chevron-right-orangeCreated with Sketch.
Každým novým zapnutím rezervačního systému se zařadíte na konec front, ve kterých čekáte na rezervace.

Co když rezervace vůbec nechci používat?

chevron-right-orangeCreated with Sketch.
V investování vás rezervační systém neomezuje. Větší část půjčky je vždy na klasickém Tržišti dostupná pro všechny investory.

Poznám na klasickém Tržišti, že mám půjčku zarezervovanou?

chevron-right-orangeCreated with Sketch.
Ano, pokud již máte v dané půjčce rezervaci, uvidíte u půjčky na Tržišti možnost „Přijmout rezervaci".