Časté dotazy, když si chcete půjčit

Co je Zonky?

Zonky.cz je unikátní česká peer-to-peer (P2P) služba, která spojuje lidi, kteří chtějí nejvýhodnější půjčku na trhu, s lidmi, kteří chtějí chytře zhodnotit své úspory. Díky tomu, že Zonky funguje online, zařídíte půjčku levněji než v klasické bance a nemusíte nikam chodit. Vše zařídíte online za pár minut a peníze na účtu můžete mít už za 5 minut. Nepotřebujete žádného ručitele, nemusíte se bát skrytých poplatků a kdykoliv můžete půjčku splatit předčasně zdarma. Stejně jednoduše můžete pomocí počítače nebo telefonu své peníze investovat se solidním výnosem. Celá služba funguje naprosto anonymně a pod dohledem České národní banky. Zonky patří do finanční skupiny PPF a lidé si už zde půjčili více než 8 miliard korun.

Jak si půjčit?

 1. Před půjčkou

 2. V průběhu půjčky

 3. Obecně o půjčce na Zonkym (i jinde)

 4. Když si chcete zlevnit (refinancovat)

Proč zkusit Zonky místo banky?

 1. Půjčíte si od lidí, jako jste vy. Na cokoliv.
 2. Je to levnější než v bance. A navíc to zvládnete odkudkoliv.
 3. Neskrýváme před vámi všemožné poplatky. Poplatek za naši práci máme jeden jediný.
 4. Půjčku můžete kdykoliv splatit dřív. Samozřejmě zdarma.
 5. Zajímá nás váš příběh. Vždy jsme příjemní a vše s vámi probereme.

Zonky.cz je služba, která díky technologiím pomáhá lidem k levnějším půjčkám a dostupnému investování. Zákazníci u nás neplatí zbytečné náklady a peníze tak zůstávají lidem. Lidem, kteří si u nás půjčili už více než čtyři miliardy korun a stále jich přibývá. Děláme svět fintechu dostupným všem a už přes tři roky měníme finanční trh.

Nahoru

Na co si mohu půjčit?

Na Zonky poskytujeme bezúčelové hotovostní úvěry. To znamená, že si můžete půjčit téměř na cokoliv. Lidé si nejčastěji půjčují na refinancování drahých půjček, vybavení či rekonstrukce domácnosti nebo na nové auto. Můžete si půjčit třeba i na studium, operaci, elektroniku nebo rozjezd vlastního projektu.

Nahoru

Kolik si mohu půjčit a na jak dlouho?

Půjčit si můžete od 20 000 do 750 000 Kč na dobu od 12 měsíců až do 7 let. Je jen na vás, kolik budete chtít měsíčně splácet a na jak dlouho si půjčku vezmete.

Nahoru

Mohu si půjčit na Zonky, když jsem z ciziny?

Ano, pokud jste občanem ČR nebo máte v České republice trvalý pobyt, bez problému si můžete vyplnit poptávku po půjčce.

Nahoru

Jaký úrok mohu získat a jak jej určujete?

Úrok se na Zonky pohybuje v rozmezí 2,99 % až 19,99 % p. a. Čím víc nám toho o sobě napíšete do poptávky, tím lépe dokážeme připravit opravdu férovou nabídku.

Abychom vám ušetřili čas, zjišťujeme některé informace za vás. Samozřejmě jen pokud nám to dovoluje zákon. Díváme se do veřejných seznamů a rejstříků, jako je obchodní a insolvenční rejstřík, na sociální sítě, s vaším souhlasem se ptáme mobilního operátora O2 a v rámci skupinového řízení rizik se ptáme i sesterské společnosti ve skupině PPF, do které Zonky patří.

Úrok určujeme složitým výpočtem, kterým odhadujeme, jak vám splátky zasáhnou do života a jak velké je pro investory riziko, že půjčené peníze nevrátíte. Čím vyšší je riziko, tím větší je také úrok. Výše úroku se označuje jako tzv. rating, který je důležitý především pro lidi, kteří se budou na vaši půjčku skládat.

Podívejte se na přehled ratingů na Zonky

Proč si půjčit na Zonky místo v bance? Nahoru

Co potřebuji k vyřízení půjčky na Zonky?

Na Zonky si můžete půjčit:

 1. pokud vám je víc než 18 let,
 2. jste občanem České republiky nebo zde máte trvalý pobyt,
 3. vlastníte bankovní účet v České republice.

Dále od vás budeme potřebovat:

 1. Nahrát dva doklady totožnosti, abychom si byli jistí, že si půjčujete opravdu vy. Potřebujeme od vás občanský průkaz nebo doklad o trvalém pobytu, jako druhý doklad můžete použít pas, řidičský průkaz, zbrojní průkaz, rodný list nebo kartičku pojištěnce.
 2. Doložit vaše příjmy. Nejlépe si poradíme s bankovními výpisy z vašeho internetového bankovnictví za poslední tři měsíce. Návod, jak výpisy stáhnout, najdete zde.
 3. V některých případech i další doklady. Může to být například potvrzení o příjmu od zaměstnavatele, daňové přiznání, důchodový výměr, výměr rodičovské, rozhodnutí o alimentech, doložení příjmů z pronájmu nemovitosti, soudní rozhodnutí a další.

Pokud si nebudete vědět s něčím rady, s klidem nám zavolejte zdarma na 800 449 999 nebo pošlete e-mail na info@zonky.cz. Společně se poradíme, co vám pomůže k ještě lepšímu úroku.

Nahoru

Jak nahraji doklady na Zonky?

Své doklady jednoduše vyfotíte webkamerou na počítači, fotoaparátem v telefonu nebo je můžete naskenovat. Vyfocené doklady nahrajete přímo do poptávky, kterou na Zonky.cz vyplňujete, nebo je zašlete na e-mail doklady@zonky.cz.

Všechny doklady nahráváte do zabezpečeného systému, kde je vidíme pouze my na Zonky.

Je velmi důležité, aby byly doklady vyfocené čitelně, se všemi údaji a aby byl doklad celý i s okraji. Pokud si nebudete vědět rady, jsme tu pro vás na čísle 800 449 999 nebo e-mailu info@zonky.cz.

Nahoru

Půjčíte mi, když mám záznam v registrech?

Záznam v registrech má každý, kdo si někdy vzal půjčku. Důležité pro nás je, abyste neměli v registrech záznamy negativní. To znamená, že pokud splácíte své půjčky a jiné finanční produkty řádně a včas, je to naopak velké plus. Tuto pozitivní informaci promítneme i do počítání vaší finální nabídky. Jinými slovy se dá z registrů vyčíst to, jakou máte platební morálku. A na to na Zonky důkladně dbáme.

Pokud jste někdy zapomněli poslat splátku včas, dokážeme to pochopit. Umíme půjčit i lidem, kteří měli v minulosti exekuci nebo insolvenci, ale dnes už mají vše řádně vyrovnáno. Pokud ale v registrech uvidíme, že splácení svých závazků neberete příliš vážně, rozumnou nabídku vám připravit nedokážeme.

Nahoru

Půjčíte mi, když mám exekuce?

Lidem s aktuálními exekucemi půjčit nedokážeme. Na půjčky se skládají další obyčejní lidé a my musíme jejich peníze chránit.

Pokud jste se s exekucí vypořádali již před pěti a více lety a od té doby „sekáte latinu“, pokusíme se vám připravit férovou nabídku.

Nahoru

Půjčíte mi, když jsem v insolvenci?

Lidem v insolvenci půjčit nemůžeme. Člověk, který u soudu získal možnost oddlužení (insolvence), má po dobu pěti let ponecháno jen životní minimum a jakékoliv příjmy nad toto životní minimum jdou na oddlužení. Laicky řečeno by mu tedy insolvence spolkla i případnou půjčku.

Pokud jste měli insolvenci před pěti a více lety a od té doby „sekáte latinu“, pokusíme se vám připravit férovou nabídku.

Nahoru

Mohu si půjčku pojistit?

Ano, můžete. K půjčce nabízíme službu Zonkyho záchranná vesta – pojištění schopnosti splácet, kterou si můžete sjednat v případě, že:

 1. je vám méně než 65 let,
 2. nejste v žádném stupni invalidity a nejste ani držitelem průkazu ZTP/P,
 3. nejste v pracovní neschopnosti.

Informace o našem pojištění najdete na stránce Zonkyho záchranná vesta. Konkrétní nabídku pojištění od nás dostanete současně s nabídkou půjčky poté, co vyplníte poptávku na Zonky.cz.

Půjčku, kterou jste si na Zonky vzali už dřív, zatím ještě pojistit neumíme. Do budoucna s tím ale počítáme.

Nahoru

Mám vyplněnou poptávku po půjčce. Co se stane teď?

1. Připravujeme vám nabídku

Pokud od vás máme vše potřebné, dokážeme v některých případech nabídku připravit během pár minut. V ostatních případech nabídku ušitou na míru připravíme za 1 den. Zcela výjimečně k tomu potřebujeme dny dva. Za naši práci nic neplatíte až do chvíle, než vám pošleme peníze na bankovní účet.

2. Podepíšete smlouvu

Nikam samozřejmě nemusíte chodit. Smlouvu s námi podepisujete jednoduše pomocí unikátního SMS kódu, který vám pošleme na mobilní telefon, jakmile se rozhodnete nabídku přijmout. SMS kód přepíšete do vaší poptávky a tím je smlouva podepsaná.

3. Zafinancování vašeho příběhu

Jakmile podepíšete smlouvu, posíláme vám peníze na váš bankovní účet. V některých případech můžete mít peníze už během pár minut, maximálně však bankovní převod trvá 1 – 2 dny.

4. Napíšete anonymně svůj příběh

Na sepsání příběhu máte jednu hodinu od podpisu smlouvy. Po uplynutí této doby se půjčka automaticky vystaví na Tržiště. Půjčka s vaším příběhem zaujme určitě více investorů. Jednoduše napište investorům, na co a proč si půjčujete nebo kam by vás měla půjčka posunout. Je jen na vás, co vše prozradíte a jak investory zaujmete. V příběhu ale vždy říkejte pravdu. Zonky stojí na vzájemné důvěře.

Investoři nemusí vědět, kdo jste, váš příběh je zcela anonymní. Investoři si vybírají, kam vloží své prostředky, a vy můžete online sledovat, jak se na vaši půjčku skládají.

Mohu svůj příběh na Tržišti změnit?

Určitě můžete. Vždy je ale lepší si příběh pořádně promyslet a v průběhu jej neměnit. Často měněné příběhy budí menší důvěru investorů.

Nahoru

Kdo jsou lidé, kteří do mé půjčky investují?

Jsou to lidé jako vy. Šetří peníze a nechtějí je nechávat na účtu v bance, proto je s radostí půjčují vám, obyčejným lidem.

Nahoru

Kolik se toho o mně dozvědí lidé, kteří do mě budou investovat?

Investoři uvidí informace o vaší půjčce, které jim pomohou se rozhodnout, zda do příběhu zainvestují, či nikoli. Před investory vystupujete zcela anonymně. Vzájemně se znáte pouze pod přezdívkou. Kromě přezdívky o vás investoři vědí to, co sami napíšete. Ideálně to, na co nebo proč si chcete půjčit.

Co vše investoři uvidí?

Informace o půjčce

1. Informace o půjčce

Výše půjčky, úrok, délka splácení, výše měsíční splátky a počet lidí, kteří se vás už rozhodli podpořit, to jsou základní informace, které jsou u vaší půjčky vidět.

2. Rating vaší půjčky

Veškeré informace o vás zahrneme do odborně sestaveného výpočtu a na konci půjčku označíme ratingem, který přesně odpovídá roční úrokové míře vaší půjčky. Říká investorovi, jak velké je podle našeho kvalifikovaného odhadu riziko, že můžete mít problémy se splácením.

3. Ověření příjmu

Při půjčování sdělujete Zonky své měsíční příjmy. My je ověříme a půjčku na Tržišti investorům označíme, aby měli větší jistotu, že jsme riziko odhadli správně. Výši vašich příjmů nikdy nikomu nesdělujeme.

4. Ověření v registrech

V registrech si finanční i nefinanční instituce vyměňují informace o tom, jak jejich klienti splácejí své závazky. Je to další z důležitých informací, které investorům pomáhají při rozhodování.

5. Pojištění schopnosti splácet

K vaší půjčce si můžete sjednat také Zonkyho záchrannou vestu, tedy pojištění schopnosti splácet. V případě nečekané události vám pojištění pomůže se splátkami, abyste se zbytečně nedostali do prodlení. I to je pro investory větší jistota, že o své peníze nepřijdou.

Nahoru

Jak dlouho bude trvat, než mi přijdou peníze na účet?

10 minut vám zabere vyplnění online poptávky na www.zonky.cz.

Nabídku pro vás můžeme mít připravenou během pár minut, maximálně však do dvou pracovních dnů. Záleží zejména na tom, zdali od vás máme všechny potřebné informace.

Pokud se vám bude naše nabídka líbit, jednoduše podepíšete smlouvu pomocí SMS kódu. Po podpisu smlouvy vám ihned pošleme peníze na váš bankovní účet. V některých případech můžete mít peníze na účtu už za pár minut, maximálně však za 1 – 2 pracovní dny. Záleží na tom, u jaké banky máte veden bankovní účet.

Nahoru

Mohu si vyjednat snížení úroku, který mi byl přes Zonky nabídnut?

Můžete. Pokud se vám nabízený úrok nelíbí, ozvěte se nám na info@zonky.cz nebo zavolejte zdarma na 800 449 999. Je možné, že jsme přehlédli nějaké podstatné pozitivní informace o vás nebo že jste nám o sobě zapomněli říct něco, co by vám úrok mohlo snížit.

Na Zonky na vás při tvorbě úroku koukáme jako na člověka, ne jen jako na číslo. Proto čím více nám o sobě povíte, tím spíše vám nabídneme úrok, s jakým budete spokojeni.

Nahoru

Mám od vás nabídku, ale nakonec potřebuji půjčit o trochu víc. Co teď?

Je to jednoduché. Přímo v nabídce si sami můžete výši půjčky nebo výši splátky ještě trochu upravit. Úrok zůstane stejný. Klikněte na obrázek v pravém horním rohu. Přetažením doleva nebo doprava si pak podmínky můžete upravit podle libosti.

Informace o půjčce

Pokud budete potřebovat radu, ozvěte se nám zdarma na +420 800449999 nebo napište na info@zonky.cz, rádi vám pomůžeme.

Nahoru

Co když dostanu lepší nabídku jinde?

Mohlo se stát, že jsme přehlédli nějaké podstatné pozitivní informace o vás nebo jste nám je zapomněli říct. Určitě se nám ozvěte na info@zonky.cz nebo telefonicky na 800 449 999.

A pokud jste se již pro nabídku jinde rozhodli, dejte si pozor na některé nekalé praktiky, se kterými se můžete setkat. Smlouvu, kterou podepisujete, vždy důkladně prostudujte. Půjčka je vztah na několik dalších let, proto se vyplatí zjistit si dobře všechny podmínky. Reálná cena, kterou zaplatíte za půjčku, se od nabízeného úroku může významně lišit. Dávejte pozor na skryté poplatky, sankce nebo složité formulace ve smlouvě.

Nahoru

Jak budu investorům posílat splátky?

Toto za vás zařídí Zonky. Měsíční splátku jednoduše pošlete bankovním převodem na naše číslo účtu 2020010045/6000. Nezapomeňte uvést správný variabilní symbol, který najdete ve smlouvě. My vaši splátku rozdělíme mezi investory, kteří se na půjčku složili. Abyste nemuseli každý měsíc na splátku myslet, doporučujeme nastavit si trvalý příkaz.

Nahoru

Mohu poslat splátku vyšší než mám sjednanou ve smlouvě?

Pokud máte peníze navíc a chcete splatit část půjčky, pošlete nám vyšší splátku a my vaši půjčku automaticky přepočítáme. Mimořádnými splátkami si zkracujete celkovou dobu splácení a navíc ještě ušetříte.

Částku, o kterou přesáhnete dohodnutou splátku, budeme automaticky považovat za mimořádnou splátku. Použijeme ji k uhrazení nesplacené jistiny a neuhrazené části poplatku za poskytnutí úvěru (není-li již zcela uhrazen) a vypočítáme nový splátkový kalendář. Mimořádné splátky jsou u nás zdarma.

Nahoru

Mohu půjčku splatit předčasně?

Ano, bez problému. Nemusíte nám nic hlásit předem ani vyplňovat složité formuláře. Ve svém profilu na Zonky.cz najdete aktuální dlužnou částku, kterou jednoduše přepošlete na náš účet. Předčasné splacení je úplně zdarma a ještě jím ušetříte.

Nahoru

Kolik mě bude stát půjčit si na Zonky?

Z vaší půjčky platíte úrok, na kterém jsme se společně dohodli. Ten jde lidem, kteří se na vaši půjčku složili. Ne bankám!

Žádné poplatky před vámi neskrýváme. Za svou práci si bereme jednorázovou odměnu 2 % z půjčené částky (poplatek za poskytnutí úvěru). Tuto částku nám budete postupně hradit v rámci prvních splátek vaší půjčky. První či několik prvních splátek tak bude použito zčásti na úhradu jistiny a zčásti na úhradu poplatku za poskytnutí úvěru, a to až do doby než bude poplatek zcela uhrazen.

Nahoru

Co když nepošlu splátku včas?

Jsme také jen lidé a chápeme, že lidé občas zapomenou. Proto se vám s vaší splátkou včas připomeneme e-mailem i SMS. Je pro nás důležité vědět, proč jste se se splátkou opozdili. Některé případy dokážeme pochopit.

Smluvní pokuta

Pokud s námi nekomunikujete, můžeme vám naúčtovat náklady spojené s vymáháním vaší pohledávky a smluvní pokutu 500 Kč. Pokud je dlužná částka nižší než 500 Kč, můžeme účtovat smluvní pokutu ve výši dlužné částky.

Zesplatnění

Chybějí nám od vás už dvě měsíční splátky po sobě nebo 1 splátka více než 3 měsíce? Budeme muset vaši půjčku zesplatnit. To znamená, že po vás budeme chtít vrátit celou dosud nesplacenou jistinu včetně dlužného úroku a případných jiných plateb (např. smluvních pokut), které jsme od vás neobdrželi.

Při zesplatnění vám můžeme naúčtovat:

 • jednorázovou smluvní pokutu ve výši 3 % z nesplacené jistiny včetně dlužného úroku a pojistného, maximálně však ve výši 0,1 % denně z částky, se kterou jste v prodlení, a do výše 200 000 Kč,
 • roční úrokovou sazbu, na které jsme se domluvili ve smlouvě a
 • úrok z prodlení ve výši dle platného nařízení vlády. Ke dni vystavení předsmluvního formuláře je tento úrok 9,75 % p. a. Více informací na www.cnb.cz.

Informaci o tom, že nesplácíte řádně, můžeme zaslat i do databází Solus a NRKI. Současně vám můžeme jakoukoli sankci odpustit nebo neúčtovat v plné výši. Sankce účtujeme zejména v případě, že nás o zpoždění splátky neinformujete. Důvodem pro jejich nenaúčtování pak může být zejména situace, kdy odešlete alespoň část platby, jsme s vámi v kontaktu a ke zpoždění došlo z objektivních, doložitelných důvodů.

Nahoru

Co se stane, když nebudu moct splácet?

Nečekané události patří k životu. Řekněte nám o každé takové změně co nejdříve, abychom mohli co nejrychleji společně najít řešení.

Právě pro tyto případy jsme také připravili službu Zonkyho záchranná vesta – pojištění, které vás ochrání v případě dočasné nebo i trvalé ztráty schopnosti splácet.

Nahoru

Kdo za mě půjčku doplatí v případě mého úmrtí?

Nesplacený zůstatek půjčky na Zonky se v souladu se zákonem stává součástí dědického řízení. Právě pro tyto případy jsme také připravili službu Zonkyho záchranná vesta – pojištění, které pomůže situaci řešit. V případě vašeho úmrtí nám pojišťovna zaplatí zůstatek půjčky a my uhradíme investorům jejich pohledávky. Vaši blízcí tak nemusí mít žádné starosti s řešením vašich závazků.

Nahoru

Jak mohu zrušit informační SMS zprávy, které mi posíláte?

Pokud už o zasílání našich SMS zpráv nemáte zájem, pochopíme to. Jednoduše napište SMS ve tvaru STOP a odešlete na číslo 790 542 163. Poté už vám žádné SMS zprávy posílat nebudeme. Můžete však přijít o nejzajímavější akce a novinky a to by byla škoda.

Nahoru

Co je RPSN a jak se počítá?

RPSN neboli roční procentní sazba nákladů je součástí každé nabídky půjčky. Toto číslo vám nejlépe ukáže, jak je půjčka výhodná nebo naopak nevýhodná. Jde o procento z dlužné částky, které zaplatíte za jeden rok půjčky.

Na Zonky se do RPSN započítává úrok a jeden jediný poplatek: 2 % z půjčované částky, které si bereme jako odměnu za naši práci. Nikdy nic dalšího.

Nahoru

Na co si dát pozor, když se rozhoduji, kde si půjčím?

1. Reálná cena půjčky

Před podpisem jakékoliv smlouvy si důkladně přečtěte její podmínky. Kromě úroku bedlivě sledujte také RPSN (roční procentní sazbu nákladů). Ta vám ukáže opravdovou výhodnost či nevýhodnost půjčky. Zahrnuje nejen úrok, ale i ostatní poplatky spojené s půjčkou.

2. Sankce

Ve smlouvách jsou ukotvené informace o tom, co se děje v situacích, kdy se lidé dostanou do prodlení se splácením. Finanční instituce udělují různé sankce, kterými vymáhají zpět své pohledávky. Vždy je dobré vědět, co se bude dít, pokud taková situace nastane i u vás.

3. Malé písmo

Pokud ve smlouvě objevíte drobné písmo, zbystřete. Často jsou tam ukryty klíčové informace. Zonky na toto nehraje. Žádné malé písmo ve smlouvách nenajdete a na požádání vám cokoliv vysvětlíme. Máte-li nějaké pochybnosti, ozvěte se nám na info@zonky.cz nebo telefonicky na +420 800449999, rádi vám vše vysvětlíme.

Nahoru

Musí podepsat smlouvu manžel/manželka?

U nás nemusí. Jsme lidé, ne banka.

Nahoru

Musím něčím ručit?

Nemusíte. Zonky poskytuje půjčky bez ručitele nebo zajištění.

Nahoru

Jsou moje data v bezpečí?

Všechny informace, které nám sdělíte, považujeme za důvěrné a tak s nimi také zacházíme. Postupujeme při tom v souladu s regulatorními pravidly pro ochranu osobních údajů, zejména nařízením EU č. 2016/679, o ochraně osobních údajů (GDPR).

Více informací o zpracování osobních údajů včetně přehledu práv, která můžete vůči Zonky uplatnit, najdete v dokumentu Ochrana soukromí, se kterým se můžete seznámit v rámci poptávky nebo na našich internetových stránkách www.zonky.cz/chranime-vase-soukromi. Na vše dohlíží náš pověřenec pro ochranu osobních údajů, kterému můžete kdykoliv napsat na informacevbezpeci@zonky.cz.

Nahoru

Na čem Zonky vydělává?

Zonky spojuje lidi, kteří chtějí získat tu nejvýhodnější půjčku, s těmi, kteří chtějí chytře zhodnotit své volné peníze. U zájemců o půjčku ověřujeme jejich schopnost splácet, rozdělujeme došlé splátky investorům, staráme se o to, aby zákazníci spláceli řádně a včas, a pokud ne, řešíme i následné vymáhání pohledávek.

Lidé, kteří si u nás půjčují, platí jednorázově poplatek ve výši 2 % z půjčované částky. Nic nikdy neplatí dopředu. Poplatek nám budete postupně hradit v rámci jednotlivých splátek vaší půjčky, a to tak, že první splátky budou použity zčásti na úhradu jistiny a zčásti na úhradu poplatku, a to do doby než bude poplatek za poskytnutí úvěru zcela uhrazen. (Pokud si tedy půjčíte 100 000 Kč, poplatek za naši práci jsou 2 tisíce korun.)

Lidé, kteří na Zonky své peníze půjčují ostatním, platí poplatek podle toho, do jakých půjček investují. A to v rozmezí od 0,2 % až do 5 % z ročně proinvestované částky.

Nahoru

Kdo za Zonky stojí?

Službu Zonky provozuje firma Benxy s.r.o., která má pro poskytování úvěrů od České národní banky licenci nebankovního poskytovatele spotřebitelského úvěru a je u ČNB registrována jako poskytovatel platebních služeb malého rozsahu. Jediným společníkem Benxy s.r.o. je společnost Home Credit International, a.s., která patří do skupiny PPF.

Nahoru

Kdo dohlíží na to, že Zonky dodržuje vše, co má?

Příslušným orgánem dohledu je Česká národní banka se sídlem Na Příkopě 28, 115 03 Praha 1, IČO 48136450. V oblasti ochrany osobních údajů je orgánem dohledu Úřad pro ochranu osobních údajů se sídlem na Pplk. Sochora 27, 170 00 Praha 7, www.uoou.cz.

Nahoru

Je možné řešit případné spory z úvěrové smlouvy i mimosoudní cestou?

Pokud budete chtít, můžete se obrátit na finančního arbitra, IČO 72546522, Legerova 69, 110 00 Praha 1, www.finarbitr.cz.

Nahoru

Jak je to s radou podle § 85 zákona o spotřebitelském úvěru, poskytujete ji?

Rádi vám se vším poradíme, ale „radu“ podle toho, jak ji popisuje ustanovení § 85 zákona č. 257/2016 Sb., o spotřebitelském úvěru, neposkytujeme.

Nahoru

Jak je možné, že refinancováním ušetřím?

Na Zonky ušetříte díky tomu, že vám s největší pravděpodobností nabídneme nižší úrok, než platíte doposud. Ten určuje tzv. cenu půjčky. Díky nižšímu úroku se vám buď zkrátí délka splácení a vy tím ušetříte na sumě, kterou za půjčku ve finále zaplatíte, nebo si naopak ponecháte původní délku splácení a snížíte si výši měsíční splátky. Takže celkově ušetříte na tom, kolik jste za půjčení peněz zaplatili.

Nahoru

Co musím vyřídit u své banky, abych mohl refinancovat u vás?

Potřebujete vědět, jaký je aktuální zůstatek vašeho úvěru – neboli kolik v danou chvíli dlužíte. To zjistíte buď z internetového bankovnictví, nebo na infolince dané banky či finanční instituce, u které máte půjčku.

Nahoru

Když refinancuji na Zonky, znamená to, že jinde už nic nedlužím?

Pokud svou půjčku refinancujete na Zonky, stačí ji v bance či finanční instituci, u které máte půjčku, doplatit. Tím zaniknou i závazky, které jsou s půjčkou spojené. Doporučujeme si pečlivě ověřit, kolik musíte zaplatit, aby bylo vše splaceno.

Nahoru

Mohu refinancovat více půjček a sloučit je do jedné?

Samozřejmě. Sloučení půjček neboli tzv. refinancování s konsolidací je dokonce jedna z nejlepších cest, jak ušetřit na měsíčních splátkách a snížit si celkové měsíční náklady. Navíc tím dlouhodobě ušetříte i na celkové ceně půjčky.

Nahoru

Co vše mohu refinancovat?

Refinancovat můžete všechny půjčky a další finanční produkty (např. i meziúvěr ze stavebního spoření), jejichž výše nepřekročí 750 000 Kč. Nejdelší doba splácení, kterou nabízíme, je 84 měsíců.

Nahoru

Mohu u vás refinancovat meziúvěr ze stavebního spoření?

Ano. Refinancovat můžete všechny půjčky a další finanční produkty, jejichž výše nepřekročí 750 000 Kč. Nejdelší doba splácení, kterou nabízíme, je 84 měsíců.

Nahoru

Zaplatíte za mě původní půjčku?

Ve chvíli, kdy se lidé složí na vaši půjčku, odcházejí peníze na váš bankovní účet. Poté je potřeba, abyste je sami poslali na účet, který vám banka či finanční instituce, u které máte půjčku, přidělila pro splacení úvěru.

Nahoru

Co mám udělat, když mi od vás přijdou peníze na účet?

Pak už jednoduše splatíte původní úvěr a nejpozději do 30 dnů nám na e-mail doklady@zonky.cz pošlete potvrzení, že máte vše splaceno. To vám automaticky zašle vaše původní banka. Popřípadě si u banky či finanční instituce, kde jste měli předchozí půjčku, vyžádejte potvrzení e-mailem.

U kreditních karet se někdy na doklady z banky čeká déle, ale když budeme vědět, že refinancujete právě kreditní kartu, samozřejmě počkáme, než vám banka potvrzení o doplacení vydá.

Nahoru

Ve chvíli, kdy od vás dostanu peníze, mohu jimi okamžitě splatit svoji půjčku?

Samozřejmě. Někde stačí pouze poslat peníze, v jiných bankách či finančních institucích je potřeba domluvit se dopředu. Zavolejte jim, že chcete svoji půjčku, kontokorent nebo kreditku doplatit, a domluvte se na podmínkách. Podívejte se, zda tato možnost není i přes internetové bankovnictví.

Nahoru

Budu za předčasné splacení původní půjčky platit nějaké poplatky?

Záleží na tom, u které banky či finanční instituce máte úvěr. Některé z nich skutečně požadují poplatek za předčasné splacení úvěru ve výši 0,5–1 %. Měli byste ho ale najít na webových stránkách dané banky či finanční instituce. Mimochodem pokud byste předčasně spláceli půjčku od Zonky, žádný takový poplatek vám účtovat nebudeme.

Nahoru

Kde najdu aktuální částku, která mi zbývá doplatit u mé stávající půjčky?

Na to, kolik vám zbývá doplatit v bance či finanční instituci, kde máte půjčku, se podívejte do svého internetového bankovnictví či profilu finanční instituce, pokud takový máte. V jiném případě je kontaktujte, aby vám aktuální částku k doplacení řekli.

Nezapomeňte také zjistit, jestli za předčasné splacení své původní půjčky budete platit poplatek, či nikoli. Například pokud byste v budoucnu předčasně spláceli půjčku od Zonky, žádný takový poplatek vám účtovat nebudeme.

Nahoru