26. září 2019

Pojištění schopnosti splácet: proč se vyplatí?

Při sjednání půjčky se předem zavazujete k řádnému splácení. Některé životní momenty se bohužel předpovídat nedají a mohou tak vaši schopnost splácet nemile zkomplikovat. V tu chvíli je dobré mít po ruce jednoduché východisko v podobě pojištění.

Otázky typu „Co kdyby“ zastihnou občas každého z nás. Co kdybych ztratil práci? Co kdyby někdo z mé rodiny potřeboval finanční pomoc? Takové otázky se vynořují ještě častěji v situacích, kdy je stálý finanční příjem klíčový, například při splácení půjčky. 

Pojištění může v takovém případě fungovat jako záchranná vesta, se kterou nepotopíte, i kdyby vaše závaží bylo sebetěžší. „Uvědomujeme si, že některé situace v životě se nedají naplánovat, proto zákazníkům vysvětlujeme, jak pojištění funguje. Navíc klientům, kteří pojištění nevyužijí a splácí bez problémů, vracíme po roce peníze,“ vysvětluje Martina Landová, šéfka oddělení péče o zákazníky na Zonky.

Zonky vás pojistí za těchto podmínek

Pojišťovací podmínky se budou lišit podle toho, jestli jste zaměstnanec, OSVČ nebo ve starobním důchodu. „Při určitých situacích můžete získat podporu pojišťovny, která za vás splátku uhradí, nebo můžete požádat o její odložení. Mezi tyto situace patří například ztráta zaměstnání, pracovní hospitalizace nebo pracovní neschopnost. V případech úmrtí nebo invalidity za vás pojišťovna může doplatit zbytek,“ říká Landová ze Zonky.

Pojištění může fungovat jako záchranná vesta, se kterou nepotopíte, i kdyby vaše závaží bylo sebetěžší.

Zkrátka, pojištění se odvíjí od vašeho pracovního statusu a životní situace, ve které se momentálně nacházíte. 

Výhody Zonky pojištění 

1. Rychlá pomoc 

Na Zonky se vám dostane okamžité pomoci bez dlouhého čekání. Jedinou věcí, kterou musíte udělat, je doložení patřičných dokumentů.. Pokud jste dostali vyhazov z práce, tak po vás Zonky bude chtít potvrzení z úřadu práce. V případě úrazu, je zase nutné doložit neschopenku od lékaře. Po ověření dokumentů vám rádi splátky odložíme. 

2. Férová hra

Zonky není platformou, která by lidi tahala za nos. Neočekávejte žádné dodatky ani důležité informace napsané malým písmem. Zonky pro vás připraví smlouvu, která bude srozumitelná a bez nečitelných poznámek pod čarou. Můžete se spolehnout, že důležité věci opravdu uvidíte. 

3. Bonus za splácení

Trápí vás, že za pojištění měsíčně platíte, ale ještě jste ho nevyužili? I na takové situace jsme na Zonky mysleli. Pokud klient své pojištění během jednoho roku nevyužije, tak zpátky obdrží bonus v podobě jednoměsíčního poplatku z pojištění.

4. Výhodnost pojištění

Častá otázka, která vás jistě také zajímá, zní: „Vyplatí se to vůbec?“ Zonky se svou službu snaží předběhnout konkurenci, a proto nabízí výhodné podmínky – 8,9 % z měsíční splátky.

Podmínky pro sjednání pojištění  

Máte zájem o tuto službu? Jednoduše si ji můžete objednat přímo při vyřizování půjčky. Pro sjednání pojištění je nutno splnit tyto podmínky.

  • Jste mladší 65 let
  • Netrpíte žádným stupněm invalidity 
  • Nejste držitelem průkazu ZTP/PP
  • Nejste ani v pracovní neschopnosti

Platforma Zonky nabízí kromě možností půjček a investic i další služby, mezi které patří právě i pojištění schopnosti splácet. Díky tomu se vyhnete obavám z nemožnosti splácet při nečekaných životních událostech. 

Sdílet článek