6. září 2019

Investoři opět překonali hranici 122 investic

Investovat na Zonky je lákavou možností, kterou v srpnu využilo více jak 16 000 investorů. Více než polovina z nich své portfolio diverzifikovala a přesáhla doporučenou hranici 122 investic.

Nejvíce aktivních investorů bylo v srpnu opět z Prahy. Na druhém místě se umístil Jihomoravský kraj a na třetím Moravskoslezský kraj. Pevně doufáme, že se v následujících měsících karty promíchají.

Kolik zainvestovali lidé v srpnu celkem? Neuvěřitelných 107 509 400 Kč.

Jelikož je léto jako stvořené pro renovace, největší zainvestovaná částka mířila do bydlení. Na paty jí šlapou investice do půjček v kategorii auto-moto, kde se investovalo více než 25 milionů Kč.

Základna investorů na Zonky se stále rozrůstá. V srpnu přibylo 962 nových. Více než čtvrtina z nich pochází z hlavního města České republiky.

A to nejlepší na konec! Obrovskou radost nám dělají investoři, kteří diverzifikují své portfolio. Více než 122 investic má momentálně 8 266 z vás, to je více než polovina všech aktivních investorů. Čeští investoři tak dělají vše pro to, aby co nejvíce zabezpečili své portfolio.

Sdílet článek