Otevřeně o nás

O lidech

Jsme lidé a měníme systém půjčování peněz v Česku. Chováme se tak, jak bychom chtěli, aby se druzí chovali k nám. Jsme příjemní, mluvíme otevřeně a nabízíme lidem možnost půjčovat si mezi sebou výhodněji než v bankách.

foto Lucie Tvarůžkové
Lucie Tvarůžková
Dlouholetá novinářka a šéfredaktorka serveru iHNed.cz se dříve věnovala tématům z vysoké politiky, korupčním aférám, státním zakázkám. Za svou práci v médiích získala několik prestižních ocenění.
foto Martina Pejši
Martin Pejša
Bývalý obchodní a marketingový ředitel Vodafone rozjel už několik úspěšných startupů. Zonky spoluzaložil a stará se o strategický rozvoj. Jeho další společnost Creative Dock staví inovace pro největší firmy v zemi.
foto Jana Zbirovského
Jan Zbirovský
Třetí spoluzakladatel Zonkyho. Jako šéf risku hlídá pravidla, podle kterých Zonky stanovuje zájemcům o půjčku úrokovou míru. Před Zonky pomáhal postavit na nohy DemirBank, velkou banku v Ázerbajdžánu. Zkušenosti sbíral také v PWC a v Komerční bance.
foto Anny Bláhové
Anna Bláhová
Odpovídá za skvělou péči o Zonkyho zákazníky. Stará se, aby klienti dostávali odpovědi na svoje otázky, můžete na ni narazit na telefonu, mailu nebo chatu. Před Zonkym pracovala v PRE a v Komerční bance. Studovala na pražské Vysoké škole ekonomické a na Univerzitě Bocconi v italském Milánu.
foto Stanislava filipčíka
Stanislav Filipčík
Řídí Zonkyho IT. V minulosti vedl vývoj vyhledávače hotelů pro americký startup Appnostic. Pracoval jako projektový manažer ve společnosti EmbedIT, kde odpovídal za nasazení bankovního systému pro HomeCredit Bělorusko. Rád cestuje do míst, kde už dlouho nikdo jiný nebyl. Přečíst si o tom můžete na jeho blogu.
foto Taťány Němcové
Taťána Němcová
Šéfuje Zonkyho marketingu. V marketingu pracovala už dlouho před Zonkym, začínala ve strojírenství a pokračovala v telekomunikacích. Má zkušenost i s vlastním úspěšným startupem - pro společnost VodafoneCZ vybudovala jednoho z největších business partnerů.
foto Vojtěcha Gryma
Vojtěch Grym
Pracuje jako hlavní underwriter. To znamená, že uvažuje, jak komu případná půjčka zasáhne do života, a pomocí složitých výpočtů přiděluje jednotlivým poptávkám ratingy a úroky. Než se dostal k Zonkyho příběhům, schvaloval půjčky v ZunoBank.
foto Lukáše Kaňoka
Lukáš Kaňok
Buduje Zonkyho síť partnerů, aby služba byla dostupná pro co nejvíce zákazníků. Čtrnáct let pracoval v obchodním oddělení velkých firem - nejpreve ve Vodafone CZ, poté ve vydavatelství MAFRA. Vedl dva startupy (Update a Revize pod kontrolou).
foto Tadeáše Válka
Tadeáš Válek
Risk manažer. Vymýšlí, jak neustále zlepšovat způsoby, kterými se hodnotí rizikovost klientů. Vypočítává, jak nastavit výnosy u jednotlivých půjček tak, aby lidé, kteří dávají k dispozici své peníze, vydělávali přiměřeně tomu, jaké podstupují riziko. Před nástupem k Zonkymu pracoval na stejné pozici v Raiffeisen stavební spořitelně.