O nás

Otevřeně o lidech v Zonky

Jsme lidé a měníme systém půjčování peněz v Česku. Chováme se tak, jak bychom chtěli, aby se druzí chovali k nám. Jsme příjemní, mluvíme otevřeně a nabízíme lidem možnost půjčovat si mezi sebou výhodněji než v bankách.

Pavel Novák

Šéf Zonky

Baví ho dělat velké věci v online světě: šéfoval třeba internetovému obchodu ruského maloobchodního řetězce Eldorado nebo konzultoval banky od Toronta po Novosibirsk, jak by měly řídit riziko a pracovat s daty. U Zonkyho převzal štafetu po Lucii Tvarůžkové a stejně jako ona věří, že Zonky je služba, která mění český bankovní trh. Jeho ambice je dokázat to i jinde ve světě.

Jan Zbirovský

Inovace

Je lídrem inovací, takže dohlíží na to, aby Zonkymu neujel vlak. Sleduje, co se na trhu děje, jaké jsou trendy v P2P službách a financích. Díky tomu je Zonky pořád o krok napřed před ostatními. Kromě inovací se Honza věnuje i sportu, hlavně volejbalu.

Stanislav Filipčík

IT

Řídí Zonkyho IT. Což se dá přirovnat ke krocení divoké zvěře - aby Zonkyho systém fungoval, musí dokonale znát všechna jeho zákoutí a pohlídá, že změna A neovlivní fungování B a ještě se zvládne spustit C, D, E... Standa si vyzkoušel práci pro americký startup Appnostic nebo i HomeCredit Bělorusko. Jednou za čas nazouvá toulavé boty a mizí do míst, kam byste na dovolenou nejspíš nevyrazili.

Lukáš Marek

Digitál a produkt

Je u Zonkyho zodpovědný za výkon. S tím mu pomáhá tým digitálniho marketingu, obchodu a také tým optimalizace internetových stránek. Lukáš se snaží o to, aby si se Zonkym půjčilo co nejvíce lidí a zároveň to pro ně bylo co nejjednodušší. Lukáš je v online prostředí jako doma: spoluvlastní firmu Wed Design Praha, pracoval jako produktový ředitel v Extra Online Media a s onlinem měl co do činění i ve společnostech jako TV Nova nebo Sanoma.

Aleš Černý

Risk

Šéfuje Zonkyho risku. To mimo jiné znamená, že určuje, jaká je pravděpodobnost, že lidé nebudou schopní splatit půjčku v plné výši. Kupodivu na to nemá křišťálovou kouli, ale používá složité výpočty a zkušenosti z EY a GE Money Bank, kde pracoval na skóringových modelech a schvalovacích procesech. Od čísel si čistí hlavu při lezení na skalách nebo jízdě na kole. A když je všeho moc, skáče. Naštěstí s padákem.

Monika Pelikánová

HR

Miluje lidi. Proto u Zonkyho pracuje jako HR manažerka. Jedině lidi dokážou udělat ze Zonkyho jedinečnou službu, takže Monika hledá ty nejlepší. Stará se o to, aby jim tu bylo dobře, měli kam růst nebo aby se nezapomínalo na odměny za dobře odvedenou práci. Monika o sobě říká, že je požitkářka: má ráda výtvarné umění, architekturu, cestování a dobrou kávu.

Komunikují s vámi

Tereza Kasíková

Schvalování půjček

Je šéfkou týmu underwriterů, který schvaluje úvěry. V praxi to znamená, že posuzuje příběhy klientů včetně jejich finančních možností. Tereza klade velký důraz na to, aby všichni členové jejího týmu do hodnocení klientů vždycky promítli Zonkyho lidský přístup. Přemýšlí o tom, jak případná půjčka zasáhne klientům do života, spojuje analytické myšlení s empatií. Díky její práci je Zonky službou, která se stará o skutečné lidi, ne jen o čísla a škatulky.

Anna Bláhová

Zákaznická péče

Vede Zonkyho péči o zákazníky. Ručí za to, že všichni dostanou odpovědi na svoje otázky a půjčka nebo investování na Zonky bude pro každého příjemným zážitkem. Dřív pracovala v Komerční bance a v PRE, studovala na VŠE v Praze a na univerzitě v Miláně. Mimo jiné je vášnivou námořnicí.

Iva Soukupova

Investoři

Dnem i nocí myslí na investory - jak jim pomáhat, jak jim zkušenosti se Zonkym zpříjemnit nebo jak díky jejich nápadům Zonkyho vylepšit. Když se dozvěděla, že banka, kde zrovna pracovala, nedala půjčku jejímu kamarádovi, protože byl OSVČ, práskla dveřmi a zamířila k Zonkymu. Ostatně, jistá míra razance je Ivě vlastní - ve svém volném čase tančí argentinské tango.